Wszelkiego rodzaju działania z dziedziny teatru, tańca, ruchu i muzyki wykorzystujące w przedstawieniu ­ elementy światła bądź do niego nawiązujące. W ramach Festiwalu prezentujemy różnorodne działania, które w połączeniu ze światłem tworzą nową jakość i tematycznie związane są ideą Festiwalu.
Prezentowaliśmy wykorzystanie światła w takich dziedzinach jak: pokazy mody
z elementami świetlnymi i sztuką ulicy, pokazy ewolucji na rowerach BMX, pokazy ognia ­ fire showtańca nowoczesnego i klasycznego oraz pokazy teatralne wykorzystujące świetlną scenografię i kostiumy oraz makijaż.

 

parkour3

Rok 2018

N.Ø.C. LUMO (atrakcja dostępna tylko w piątek – 5 października)

N.Ø.C. to spotkanie trzech producentów muzycznych z Białegostoku, z których jeden, 14-letni Franek Jackowski jest również odpowiedzialny za warstwę wokalną prezentowanych utworów. Artyści eksplorują obszary mocnej, ale przez to wcale nie mniej lirycznej elektroniki, łączącej elementy electro i breakbeatu. Żeby swoje działanie uczynić wyraźniejszym i żywszym postanowili odejść od najbardziej popularnych dziś rozwiązań w świecie produkcji dźwięku i zrezygnowali z użycia komputerów. Cały performans sceniczny opiera się na wykorzystaniu starszych i nowszych sprzętowych syntezatorów, sekwencerów i automatów perkusyjnych. „To dodaje naszym działaniom pewnej magii. Nie przynosimy gotowych wyprodukowanych w studiu loopów. Cała muzyka jest tworzona w danej chwili, na oczach widzów i w większości na analogowym sprzęcie. Tworzymy ją zupełnie na żywo, a każdy performans jest przez to niepowtarzalny” – mówi Wikson Szczygieł, jeden z artystów zaangażowanych w projekt N.Ø.C.

MARIONETKA / jam paint session (do zobaczenia tylko w sobotę – 6 października)

Premierowe eksperymentalne przedstawienie bazujące na improwizacji malarsko muzycznej. Będzie to rozmowa – dialog pomiędzy malarzem a muzykiem, czyli pomiędzy obrazem a dźwiękiem. Maluje Grzegorz Radziewicz, gra Ula Kisiel-Pańko

Podczas festiwalu Lumo Bjalistoko 20185 i 6 października na Rynku Kościuszki zaprezentowane zostaną także nowatorskie pokazy sztuk performatywnych:

  • pokazy taneczne – swoje taneczne umiejętności zaprezentuje szkoła tańca Pląs/Fire Step z instalacją „Lustro” przygotowaną przez zespół Festiwalu, wystąpi również grupa cheerleaderek oraz tancerki brzucha
  • pokazy kuglarskie
  • muzyka miejska – występy pieśniarzy i songwriterów, wśród wykonawców: Starsabout, Michał Czarniecki, kolektyw Aro No

Rok 2017

 

 

Rok 2016

 

 

Rok 2015

 

 

Roku 2014