Rok 2016

 

Miejsce: Park Stary, Skwer Armii Krajowej
Czas trwania:
30 wrzesień – 1 październik, godz. 19:00 – 22:00


Pełna galeria zdjęć:   2016

 

Przegląd prac:

 

www.packshotstudio.com.pl-_DSC1635

4ŚCIANY

Autorzy: Izabela Ślarzyńska, Katarzyna Sak
Często ucieczką od społeczeństwa jest zamknięcie się w swoich 4 ścianach. Lecz kim tak naprawdę jest społeczeństwo i czym są te ściany?

 

 

DSC_8675 Turel (2)

Alchemia

Autor: Magdalena Janiszewska

Kamień filozoficzny został odnaleziony! Na Festiwalu otworzył się portal pokazujący stanowisko sławnego alchemika chwilę po przełomowym odkryciu. Przyjrzyj się zestawowi mikstur i urządzeń. Czy sam spróbujesz? Czy myślisz, że przemiana będzie na lepsze?

 

bliscy

Bliscy

Autor: Paweł Dudko, Damian Dworakowski, Damian Lasota
To są nasi Bliscy. Każdego z Was. Ich forma jest nieważna, bo sami wiecie jak powinni wyglądać. Działają jak każdy Bliski. Jedni cieszą się kiedy podchodzicie, drudzy dopiero, gdy odchodzicie.

 

 

www.packshotstudio.com.pl-_DSC1594

Drzewo RGB

Autor: Emilia Rusin
Światło – to nie ciecz, nie gaz, to strumień fotonów,  energia, która może wypływać prosto z Ciebie! Odrobina Twojej energii przekazana instalacji rozświetli ją wieloma kolorami. Instalacja nie jest podłączona do żadnego akumulatora, agregatu ani gniazdka z prądem. Mamy kilka rowerów, kabel, drzewo i taśmy led. Jeśli do tego dodamy pracę widzów – uczestników, instalacja świeci. Przyjdźcie, wsiądźcie na rowery, zakręćcie. Stwórzcie z nami Drzewo RGB.

 

DSC_8981 Turel (1)

CHAT

Autor: Maciej Słonimski.

Wyślij komuś prosty komunikat. Zrób zdjęcie, dodaj #lumo i wyślij do kogo chcesz. Po prostu – uśmiechnij się! Nie ważne czy go znasz.

 

 

www.packshotstudio.com.pl-_DSC1545

HOME

Autorzy: Maciej Słonimski, Anna Galas, Aleksander Sawicki
Instalacja „Home” grą światła tworzy iluzoryczny obraz typowego domu. Otoczenie zieleni, charakterystyczne dla budynków mieszkalnych znajdujących się na obszarach wiejskich, w tym wypadku ma nieco bardziej symboliczny wyraz.

Niemal jak na jałowej pustyni, zbłądzeni wędrowcy dostrzegają nierealny obraz oazy — swojej przystani, tak tu, w ciemnym lesie, pojawia się zarys domu — miejsca bezpiecznego, zapewniającego schronienie potrzebującym. Rozświetlające mrok gęstej zieleni światło, jak morska latarnia, przyciąga zbłądzonych wędrowców.

 

DSC_9303 Turel (2)

Instalacja Interaktywna

Autor: Sebastian Łukaszuk
Efekty zależne od kreatywności widza.

 

 

Kod QRkodqr

Autor: Agata Rowecka
Zeskanuj kod. Przenieś się na stronę z obrazami jego autorki, obrazami, które istnieją w rzeczywistości. Jest to powielanie obrazu za pomocą współczesnych metod. Samozwańcza wystawa. Nienachalna. Może dzięki takim odnośnikom kontakt ze sztuką mógłby być częstszy? Swoista incepcja. Obraz w obrazie. Jest to kontynuacja projektu. Jego nowa odsłona.

 

 

DSC_9426 Turel

Kolczasty przesmyk

Autorzy: Studenci WA PB
14 rur rozmieszczonych wzdłuż ścieżki zaaranżowanych wg swobodnej geometrii.

 

Live Chat

Autor: Paweł Dudko, Damian Dworakowski, Mariusz Kozłowski
Z każdej rozmowy można coś wynieść. Poznaj kogoś. Zapytaj o co chcesz i odpowiedz na każde pytanie. Klawiatura daje Ci wolność. A teraz spójrz, z kim rozmawiasz. Podejdź, podaj rękę, przedstaw się. Porozmawiaj – na żywo. Bo dzieli Was mniej, niż myślisz.

 

 

www.packshotstudio.com.pl-_DSC1578

Lumo Bjalistoko

Autorzy: PleciaQ, Irmina Bieła, Izabela Ślarzyńska, Kasia Sak, Mateusz Bajko
Upcyclingowa nazwa festiwalu zrobiona z papieru.

 

 

malowanieswiatlem

Malowanie światłem

Autor: Bartosz Śliwiecki
Interaktywna instalacja, na której można malować światłem. Poczuj się wyjątkowym artystom – twórz światłem własne obrazy. Pamiętaj, że Twoje pomysły są ulotne. Twórz. Baw się światłem i sztuką. #LUMO

 

 

DSC_9292 Turel

Nocna harmonia

Autor: Justyna Kamila Łęgowska
Mandala to „koło życia, święty krąg“. Malowanie jej to nie tylko czynność fizyczna, ale i psychiczna – umożliwia powrót do stanu równowagi i harmonii wewnętrznej. Tu, wykonana w ciemnościach mandala symbolizuje ochronę przed chaosem myśli i emocji towarzyszących przed snem.

 

 

www.packshotstudio.com.pl-_DSC1588

Odpoczniesz w niebie

Autor: Damian Dworakowski
Usiądź wygodnie. Odpręż się. Przenieś się do Gwiazd. Podziwiaj drogę mleczną. Odleć. Możesz spokojnie oglądać wirtualne niebo. Pamiętaj tylko, że obok, tuż na wyciągnięcie ręki masz to prawdziwe. Musisz tylko spojrzeć dalej – w górę, przez wizjer. W dowolnym miejscu. Zawsze.

 

 

20161001_23 Aneta Łuniewska

Ośmiornica

Autor: Kamil Romański – VJ Roman
Świetlista ośmiornica, która wyjdzie nocą z rzeki Białki i przywita się z mieszkańcami miasta. Każdy będzie mógł podziwiać jej LEDowe macki 🙂

 

 

Pajęczyna

Autor: Marcin Wojdałowicz
Świetlny pająk przędzie nić laserów.
Zarówno w świecie zwierząt, jak i ludzi, wyścig zbrojeń powoduje refleksyjne ulepszanie narzędzi wojennych na podstawie nowych wynalazków przeciwnika. Za jaki czas pająk będzie polował za pomocą laserowej pajęczyny przepalającej ofiary?

 

 

www.packshotstudio.com.pl-_DSC1562

Paproć

Autorzy: Grzegorz Radziewicz, Damian Dworakowski, Katarzyna Ejsmont, Wojciech Zajkowski
Czas Festiwalu to wyjątkowy okres, w którym można zobaczyć różne cuda. W tak magiczny czas zakwitają kwiaty paproci!

 

 

 

www.packshotstudio.com.pl-_DSC1570

Ratusz na pleksi

Autorzy: Dominika Szumiło, Dominika Modzelewska
Każdy zna ten kształt. Chyba najbardziej charakterystyczny budynek Białegostoku zaprezentowany w efemerycznej formie. Nieco ulotny, zawieszony w przestrzeni, ale każdy wie, jak ułożyć jego kontury i jak patrzeć, żeby widzieć.

 

 

Teleport

Autorzy: Paweł Dudko, Damian Lasota
Nie zatrzymuj się, jeśli nie chcesz odlecieć. Jeśli chcesz zniknąć, stań pod teleportem i zaczekaj, aż Cię wessie. Nigdy nie wiadomo, gdzie trafisz, ale zaryzykuj…

 

 

DSC_9145 Turel (1)

Wojownicy Puszczy

Projekt: PleciaQ
Wykonanie: PleciaQ, Damian Dworakowski, Angelika Mańkowska, Ewelina Modrzejewska, Marta Janiszewska, Magdalena Janiszewska, Małgorzata Zubczyńska, Damian Lasota, Adam Duczkowski
Instalacja zaangażowana w nurt ochrony środowiska. Ukazuje walkę natury z wszechobecnym zanieczyszczeniem środowiska. Natura angażuje drzewa, które paradoksalnie muszą założyć pancerz z otaczających ich śmieci, aby walczyć przeciwko ekspansywnej działalności człowieka.

 

 

www.packshotstudio.com.pl-_DSC1511

Wielośledź

Autor: Sławomir Mojsiuszko
Zwiedzał nasz region i tak się zadomowił, że został na stałe. Kiedyś wyglądał inaczej, ale lokalne produkty i klimat sprawiły, że zaczął się upodabniać do nas. Legendy mówią, że istniał naprawdę. Dziś został po nim tylko land art w ulubionym miejscu odpoczynku, nieopodal Pałacu i Hotelu Ritz.

 

 

wnwtreze

Ze/wnętrzne

Autorzy: Studenci architektury wnętrz PB oraz Vilnius College of Technologies and Design.

Praca wykonana w ramach międzynarodowych warsztatów studenckich Kształtowanie przestrzeni z wykorzystaniem interaktywnych technologii świetlnych.
Obcy element staje się pretekstem do zanurzenia w dynamicznej przestrzeni.
Świat syntetycznych form przeplata się z naturalnym otoczeniem.
Pojęcia wewnętrznego i zewnętrznego zaczynają się rozmywać.

 

 

DSC_9057 Turel

Z natury

Autorzy: Damian Dworakowski, Damian Lasota
Wszystko ma swoje źródło. Wierzymy, że podlaska sztuka wypływa wprost z natury. Czerpiąc z bogactwa przyrody, będąc z nią w harmonii, możemy osiągnąć więcej.

 

 

 

zwierzyniec

Zwierzyniec

Autorzy: Katarzyna Sak, Izabela Ślarzyńska
Nie wymagają karmienia, wyprowadzania na spacer, oświetlą nawet najbardziej ponury wieczór… w dodatku są przyjazne nawet dla alergików! Czy podejdziesz bliżej i dasz się przekonać tym uroczym stworzeniom?